Pirms Eiropas Čempionāta


Šonedēļ Mūsas trasē norisināsies Eiropas autokrosa čempionāta otrais posms. Kā ik gadu, pirms šīs sacīkstes ir daudz cerību un prognožu par Latvijas sportistu sniegumu Eiropas seriālā. Pēdējos gados līdzjutējiem nav bijis īpašs iemesls gavilēm, jo mūsējiem neveicas un jau sākotnēji skaidrs, ka no pieteiktajiem septiņiem, astoņiem sportistiem labi ja trīs kaut teorētiski brauc pēc pjedestāla pozīcijām. Šogad ir citādi. Pieteikti seši sportisti un visi – spēcīgi!

 

Šoreiz Latvijas sportisti pārstāvēti tikai abās Eiropas čempionāta bagiju klasēs Buggy 1600 un SuperBuggy. Mazākās kubatūra ieskaitē uz starta Māris Līcis, Ervīns Grencis, Andris Kuļikovskis un Dāvis Aupe. Lielajā klasē – Jānis Boks un Juris Kuļikovskis. Katram ir dotības cīņai vismaz par A fināla desmitnieku, varbūt pat par pjedestālu. Katram ir arī mīnusi.Dāvis Aupe (Ogre, Buggy 1600, Suzuki)

Plusi. Ļoti ātrs un drosmīgs braucējs, ar skaistu, atraktīvu braukšanas stilu, turklāt brauciena daile tiek papildināta ar labiem rezultātiem. Dāvis pārliecinoši uzvarēja Baltijas kausa pirmo posmu Smiltenē, tātad formāli šobrīd ir ātrākais Baltijas bagiju braucējs, lai gan nestartēja Līcis, bet Grencis brauca ar vājo rezerves auto. Aupe ir izaudzis psiholoģiski un jau pērn bija viens no vadošajiem Latvijas sportistiem.

Mīnusi. Lai arī šā brīža bagijs ir ātrs uz Baltijas fona, tehnika tomēr atpaliek no Eiropas čempionāta līderu prasībām. Dāvim top jauns bagijs un šo ir cerība pēc Mūsas sacīkstes pārdot, kas ir rādītājs, ka sportists apzinās tehniskos trūkumus. Finanses neļauj pasteidzināt darbu pie jaunās tehnikas. Pēdējā laikā maza pieredze Eiropā – lai arī māju trase, nevar ierasties reizi gadā un cerēt apspēlēt regulāros līderus.

informācija no autocross.lv

Komentāri (0)  |  2013-03-19 22:40  |  Skatīts: 795x
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ