Pagājušā gada Baltijas kausa ieguvējs Buggy 1600 klasē


Dāvis Aupe esot jūtami pāraudzis meistarībā sava iepriekšējā bagija iespējas un tas ticis pārdots. Čehijā noskatīts pilnīgi jauns, konkurētspējīgs bagijs un jau pērnā gada nogalē veikta drošības naudas iemaksa. Taču sponsoru un finansējuma trūkums liedz pat iegādāties jauno braucamo, nemaz nerunājot par kaut kādiem nopietniem sacensību plāniem. Bagijs bez motora vien maksā 23 tūkstošus eiro.

„Aizvadītā sezona izdevās, kaut arī naudas trūkumu esam izjutuši vienmēr. Priecājos, kad pāris reizes sezonā izdevās dabūt jaunas riepas, kamēr citi vienā sacensībā var atļauties vairākus riepu komplektus. Taču, neskatoties uz visu, mūsu mazā komanda paveica lielu darbu, un rezultāts ir Baltijas kauss, kas tagad glabājas Ogrē. Ar nepacietību gaidīju jauno bagiju un cīņas Eiropas trasēs, bet pašreiz izskatās, ka nav ar ko braukt pat tepat Baltijā,” skumji secina pats Aupe.

Redzot, ka čehu bagiju iegūt laikam neizdosies, komandas darbnīcā uzsākta bagija būve pašu rokām, taču arī tam, vismaz labā līmenī, „Kesha Motorsports” īsti nav līdzekļu. Pat ja mašīnu tomēr izdosies sagatavot, pilnvērtīga dalība kaut visās nozīmīgākajās Baltijas sacensībās ir zem liela jautājuma, izriet no komandas sacītā.

1991.gadā dzimušais Dāvis Aupe Baltijas autokrosa pasauli nošokēja 16 gadu vecumā, kad, būdams mazpazīstams iesācējs ar tikai dažu sacīkšu pieredzi, 2007.gada Baltijas čempionāta posmā Ukmerģē (Lietuva) izcīnīja uzvaru D-3A divīzijā. Debijas sezona tika noslēgta kopvērtējuma 5.vietā. Diemžēl nākamie gadi, jau pieminēto finanšu trūkuma dēļ, Dāvim pagāja, tikai epizodiski startējot Baltijā un vēl retāk iemēģinot spēkus kādā no Eiropas čempionāta posmiem. Neskatoties uz problēmām, lielisks tomēr izvērtās 2012.gads, kad sīvā konkurencē iegūts Baltijas kauss.

Dāvim Aupem neapšaubāmi piemīt dabisks sacīkšu braucēja talants. Žurnālā „Sports” jau 2009.gadā Dāvim veltīti šādi vārdi:

„…viņš pa trasi nevis brauca, bet gandrīz lidoja. Ātrums un pozitīvā agresija trasē bija acīmredzama fantastika.”

Daudziem varbūt „Kesha Motorsports” plāns: Dāvis Aupe – Eiropas autokrosa čempions var likties utopija. Taču, ja paskatāmies tepat nesenā pagātnē, tad ir veiksmīgi precedenti, gan mērķu izvirzīšanā, gan vēlāk to sasniegšanā.

Komentāri (0)  |  2013-04-04 22:07  |  Skatīts: 926x
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ