Baltijas un Latvijas autokrosa fināls.


Nedēļas nogalē sporta kompleksā Mūsa noslēdzas Latvijas autokrosa čempionāts, kā arī vieglo automašīnu Baltijas kausa izcīņa. Uz starta arī LAF Folkreisa Vasaras kausa dalībnieki un kroskartu braucēji. Kopumā klases: 1600, 2000 Super, Open, VAZ Klasika, B600, Buggy 1600, B6000, CK 125+CK 650, Folkreiss.

22:30: Šā gada Latvijas čempioni: Jānis Miščenko, Agris Brediks, Andis Kļava, Kaspars Bumbiers un Imants Kolomenskis!!! Sumināti! Visi jaunākie čempioni noskaidroti, tiem finišējot katram savā klasē ceturtajā vietā. 1600 klasē uz pjedestāla Vanters, Bartkus, Lideris. 2000 Super klasē uzvarētāji Zobens, Ziedāns, Diržininks. Open klasē trijniekā Brediks, Tamašausks, Bernāns. VAZ Klasika līderi Pilipavičs, Odiņš, Nešvidis. B600 trijniekā Koivs, Baumanis, Aupe. B1600 klasē līderi Baldiņš, Līcis, Lepšis. B6000 uzvarētāji Pilipavičs, Vainumetss, Tidebergs. Folkreisā trijniekā Gabrāns, Kļava, Džeriņš. Plašāk – rīt!

16:30: Noslēdzas pusfināli folkreisā un B fināls 2000 Super. A finālā iekļūst Kļava, Kučinski un Aņišins, kā arī Ēķis, Kerns un A.Dreimanis. 2000 Super klasē jau atkal strīdi – otro un trešo vietu guvušie Geidukis un Žebeks zem jautājuma zīmes. Geidukis betonos iestūma Jāni Miščenko, bet Žebekam pārrunas par otrajā vietā braukušā Borutas izsišanu. Bauma – Geidukim otrā vieta atņemta, Žebeks otrais un A finālā.

15:15: Noslēgusies trešā kvalifikācija. B1600 klasē uzvar Līcis, Grandānam problēmas ar tehniku. Kvalifikācijā kopsummā Līcis pirmais. 1600 klasē čempionāta līderis Kļava kopā ar vēl pāris mašīnām ielido betonos pirms pirmā tramplīna, Kļavas mašīna sasista, tomēr Andis vēl turpina cīņu par tikšanu uz starta finālā. Uzvara Vanteram, arī trīs braucienu summā. Seko Lideris un Grīnvalds, šāds arī A fināla pirmās rindas sastāvs. VAZ klasē čempionāta drāma – Kolomenskim, Maševskim izstāšanās braucienā, Zimzam motora defekts un cīņa par titulu beigusies. Pagaidām no četrotnes tikai Odiņš bez problēmām. Pilipavičs pirmais gan braucienā, gan A fināla startā.Nav ziņu par Kolomenska un Maševska plāniem finālā.B600 klasē uzvara Baumanim, Sproģe notur Bumbieru un gūst otro vietu. B6000 klasē uzvara Pilipavičam. Folkreisā uzvaras Džeriņam, Petreiķim, Lapsam (pēc Gabrāna aizlikšanas uz trešo vietu par apdzīšanu dzelteno karogu zonā) un Ošam. A finālā uzreiz iekļūst Džeriņš, Petreiķis, Gabrāns, Starks, Kr.Lapsa, Dainis. Open klasē uzvaras Bredikam un Bernānam. Laba cīņa starp Jeršovu un Tamašausku par otro vietu, Ints uzvar duelī. Unāmam atkal izsista stūres iekārta.Kvalifikācijas kopvērtējumā līderi Brediks, Bernāns, Kozlovskis. 2000 Super klasē vēl strīdi par rezultātiem, atkal bija jautri. Uzvaras Miščenko un Ziedānam. Ziedāna braucienā drāma – izstājās līderis Zobens pēdējā aplī, uzsprāga motors Spīķim, apstājās Mūrnieks cīņā par otrešo vietu, un tas viss pēdējos metros pirms finiša.

13:00: Noslēdzas nākamā kvalifikācijas sērija krosa klasēm. Lielākais notikums – B6000 Ramanis pirms pirmā tramplīna pirmajā aplī apmeta divus kūleņus, brauciens tika apturēts. Ar sportistu viss kārtībā. Uzvara Pilipavičam, seko Vainumetss un Lillmans. Abi Kozlovski izstājās – Māris uzreiz startā, Jānis – pēdējā aplī. 2000 Super klasē grupās uzvaras Skaburskim un Zobenam. Izstājās Baltijas kausa līderis Diržininks, taču vēl plāno startēt. B1600 klasē līderi Grandāns, Baldiņš, Līcis. 1600 klasē Stonis pēc starta sagriezās sagriež Kļavu, noveicās, ka Anda mašīnā neietriecās visi sekojošie sportisti. Uzvar Vanters, seko Lideris un Ņikitins.VAZ klasē uzvara Pilipavičam, seko Odiņš un Nešvidis. Kolomenskis sagriežas, finišē sestais. Ar tehnikas problēmām izstājās arī citi LČ pretendenti Zimza un Maševskis. B600 klasē pēc starta Aupe sagriež Zīvertu, Valters izstājas, Aupem atņemta uzvara. Līdz ar to pirmā Sproģe, seko Koivs un Liškovskis. Open grupās uzvaras Bernānam, kurš nosedza Kozlovski. Jānim sods par falšstartu. Otra uzvara Bredikam. Unāms cīņā ar Bernānu salauž piekari un izstājas.

10:40: Noslēgusies folkreisa trešā sērija. Uzvaru sēriju turpina Gabrāns un Džeriņš, abiem pa trim uzvarām. Otrā uzvara Petreikam, uzvaru sasniedza arī Edijs Ošs.

9:40: Labrīt no joprojām saulainās Mūsas! Gatavojamies pirmajiem startiem. Paredzēts, ka 10:00 startē folkreisa 3. kvalifikācija, 11:00 atklāšana.

19:20: Noslēgusies pirmā diena. Interesantā finālā uzvaru guva Laurs Langeprons, pārspējot Dāvi Tobiasu un Marti Sepu. 125 ieskaitē trijniekā Beļakovs, Kalniņš un Kričevskis. Folkreisā uzvaras Folkreisa grupās uzvaras Gabrānam, Starkam, Džeriņam un Dainim. Rīt 10:00 sākas kvalifikācija folkreisam! Ir vērts braukt uz Mūsu!

18:05: Bija jautri! Noslēgusies pirmā sērija (kroskartiem divas), šodienu vēl turpinās arī kroskarti un folkreiss. Izcēlās 2000 Super klase, ar čempionu Jāni Miščenko priekšgalā. Jānis aiz starta sagrieza Juri Spīķi, bet vēlāk uzprasījās arī uz citām epizodēm, kuras apspriest ar tiesnešiem. Uzvara vienā grupā Diržininkam, otrā – Navickam, kurš finišā par mata tiesu apsteidza Zobenu. B600 klasē vēl viens motora defekts – otro posmu pēc kārtas – Bumbieram, paveicies, ka divu dienu cīņa, Kaspars vēl mainīs motoru. Uzvara KKabanovam, taču 15 sekunžu sods par pāragru startu par uzvarētāju padarīja Aupi. VAZ klasē uzvara Pilipavičam.Kroskartos divas uzvaras Tobiasam, bet labākais no 125 kub. cm braucējiem – Beļakovs. B6000 uzvara otram Pilipavičam. B1600 klasē uzvara Līcim. Open uzvaras grupās Bredikam un Unāmam, 1600 klasē līderis Vanters. Folkreisā uzvaras Dainim, Gabrānam, Petreikam un Džeriņam.

15:40: B6000 laika kontrole: Pilipavičs, Ramanis, Vainumetss, Ramats, Lillmans, Henings, J.Kozlovskis, M.Kozlovskis, Bališevs.

15:30: Buggy 1600 laika kontrole: Grandāns, Līcis, Ščerbickis, Lepšis, Baldiņš, Grencis, Urba.

15:25: Open kontrole: Brediks, Unāms, Bernāns, Kozlovskis, Tamašausks, Dreimanis, Jeršovs, Rusmanis, Iesalnieks, Skribis, Troika, Augulis, Strēlis, Ašmanis.

15:20: Vēl viena pauze, kādam no skatītājiem izdevies krītot savainoties. Bet drīz visam jābūt atsāktam.

15:10: Smaga avārija Open klasē – baltkrievs Eduards Šeļehs veica klasisko otrā tramplīna ārmalas betona testu. Sākotnēji viņam izdevās savākt automašīnu, taču aizlauzts labais priekšējais ritenis, zaudēta vadāmība. Sekoja pārskrējiens pāri trasei un ar mašīnas purngalu pretējos betonos. Ar sportistu viss kārtībā, taču mašīna ir smagi cietusi. Bijis plāns auto iegādāties no Kiškurnas. Šķiet, tas jau ir izdarīts. Grupai brauciens tika pārtraukts un veikts vēlreiz.

14:55: Sensācija 2000 Super: Ūtēns pirmais! Seko Zobens, Spīķis, Ziedāns, Diržininks, Geidukis, Miščenko, Kazbaras, Skaburskis, Mūrnieks, Kenigsbergs, Miknius, Žebeks, Mažeika, Krūze, Navicks, Lapšāns, Stravinsks, Jurāns.

14:50: 1600: Vanters, Kļava, Lideris, Stonis, Grīnvalds, Troika, Skolmeistars, Bartkus, Dainis, Balodis, Ņikitins, Pikčilingis. Troika nestartē ātrumkārbas problēmu dēļ. Kārba tiks mainīta vai nu līdz pirmajai kvalifikācijai, vai nu pa nakti.

14:40: VAZ laika kontrole: Pilipavičs, Kolomenskis, Odiņš, Viliūšis, Maševskis, Nešvīdis, Zimza, Salnājs, Krieviņš, Macuļēvičs, Lehtsārs, Ozoliņš.

14:30: B600 laika kontrole: Bumbiers, Kabanovs, Zīverts, Aupe, Liškovskis, Koivs, Klipa, Sproģe. Baumanis šodien nav trasē, jo aizvada Igaunijā rallijkrosa cīņu. Jānis parādīsies uz starta rīt otrajā kvalifikācijā.

14:25: CK laika kontrole: Tobiass, L.Langeprons, Seps, P.Langeprons, Beļakovs, Ambus, Kalniņš, Kričevskis, Priednieks.

St., 14:20: Karsts sveiciens no Mūsas – lieliska, silta diena, lieliska sacīkste. Sākas laika kontroles braucieni. Iepriekš veikti brīvie treniņi. Dalībnieku skaits klasēs: CK125+650 – 9 (4+5), B600 – 9, VAZ – 12, 1600 – 13 (izstājās Silenieks ar motora defektu, paliek 12 un izveidojas viena grupa), 2000 Super – 20, Open- 15, Buggy 1600 – 7, B6000 – 11, Folkreiss – 37. Folkreiss sasniedzis jaunu dalībnieku skaita rekordu

Komentāri (2)  |  2013-11-24 19:34  |  Skatīts: 1315x
Jancis* - 2016-03-07 14:42
Foršas sacīkstes.
http://precesdarbam.lv/Griestu-lampas-lustras

Jancis* - 2016-03-07 14:42
Foršas sacīkstes.
http://precesdarbam.lv/Griestu-lampas-lustras


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ